Powitanie Jesieni - Sprzątanie świata

20 WRZEŚNIA 2019r.

Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu odbyło się "Powitanie Jesieni".
Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o dwóch porach roku - lecie i jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa.
Zaraz po śniadaniu dzieci ubrane w kolory jesieni wraz z wychowawcami wyruszyły na spacer, by zbierać liście oraz sprzątać pobliską okolicę przedszkola.

Wraz z Panią Jesienią przedszkolaki wyruszyły na akcję "Już przedszkole wie, że świat sprząta się". Sprzątanie Świata Dzieci zaopatrzone w rękawice i worki pomogły w sprzątaniu ogrodu szkolnego. Dzięki temu wokół przedszkola i szkoły zrobiło się czysto i przyjemnie.

Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania "świata" i wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska oraz recyklingu. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną. Jako motto w pracy z dziećmi przedszkolnymi warto pamiętać słowa chińskiego przysłowia:

"SŁYSZĘ – ZAPOMINAM, WIDZĘ – PAMIĘTAM, CZYNIĘ – ROZUMIEM"